Kroje staników

Rozmiar to nie wszystko – krój stanika także oddziałuje to, jak się w nim czujemy. Model stanika winien być dobrany do kształtu a także kondycji piersi, do wkładanego odzienia, okazji, oraz do naszych indywidualnych preferencji. Najpopularniejsze kroje biustonoszów to: stanik pełny, stanik do dekoltów w szpic, fason balkonetka, stanik nisko zabudowany jak też bardotka, a więc biustonosz bez ramiączek.


biustonosz
Twórca artykułu: Treacle Tart
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Krój pełny to staniki zabudowane, zasłaniające całkowicie piersi. Miseczki skrojone z dwóch do pięciu elementów wspaniale podtrzymują piersi nadając im kolisty kształt. Są to bardzo wygodne staniki do codziennego noszenia, nie nadadzą się one jednak do głębszych dekoltów . Krój do głębszych dekoltów to staniki z niskim mostkiem. Wkłada się je pod odzienia z głębokim dekoltem, świetnie sprawdzają się więc przy wydekoltowanych sukienkach czy bluzkach.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów biustonosza jest również tzw. balkonetka. To stanik średnio zabudowany, którego górna krawędź jest niemal pozioma. Taki typ biustonosza z reguły nie zasłania biustu zupełnie, nie ukazuje ich jednak nazbyt mocno.

Nisko zabudowane staniki w wyższym stopniu eksponują piersi, ukazując górne partie. Zazwyczaj górna linia krawędzi jest prawie pozioma, natomiast mostek może być także nieco obniżony, tak by umożliwić noszenie głębokiego dekoltu. Bywają one miękkie jak również usztywniane. Niektóre panie lubią wkładać takie biustonosze również do skromniej wydekoltowanych odzień, ponieważ kształtują one biust w zgrabne kulki, i dość mocno go podnoszą. Miseczki częstokroć szyte są z kilku elementów połączonych wyłącznie pionowymi szwami. Sprawdź naszą całkowitą propozycję: www.jagna.pl/biustonosze-silikonowe-c-23_153.html http://www.jagna.pl


Biustonosze Axami
Twórca artykułu: Axami
Zaczerpnięte z: Axami
Sporo pań wyjątkowo ceni sobie ten akurat krój, jako wyjątkowo zgrabnie eksponujący piersi. Następnym wariantem są bardotki - zwane czasami potocznie bezramiączkowcami. To biustonosz bez ramiączek bądź też z dającymi się odpiąć paskami. Aby taki stanik wygodnie się nosił częstokroć używa się silikonowych pasków wszytych od środka obwodu stanika. Takowe biustonosze doskonale nadadzą się pod suknie wieczorowe czy suknie ślubne - za każdym razem kiedy chcemy, aby ramiączka biustonosza były niewidoczne.
2018/06/22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.